3 praktinės taktikos kaip padvigubinti savo produktyvumą jau šiandien

Sekmadienis yra puiki diena pradėti galvoti apie ateinančią darbo savaitę ir tinkamai jai pasiruošti. Teisingai atlikus pasiruošimo žingsnius, pirmadienio rytą jau bus galima šokti į užduotis ir atakuoti naują savaitę ne tik energingai, bet ir efektyviai.

Nesvarbu, kokios yra tavo užduotys ir ar esi komandos narys, laisvai samdomas darbuotojas ar verslininkas. Bendrieji produktyvumo principai išlieka tie patys.

Žinant tai, kad visus asmeninio efektyvumo patarimus būtų galima sudėti į storą knygą, kuria galėtum nesunkiai naudoti savigynai, šiandien nusprendėme paruošti tau dar vieną, maksimaliai į praktinį panaudojimą sutelktą, žinių espresso shot’ą.

6 patarimai, kaip gali padvigubinti savo asmeninį efektyvumą dabar ir čia (arba nuo rytojaus, jeigu skaitai šį tekstą vakare):

 1. Atrask savo kokybiškiausią laiką ir naudok jį išmintingai. Kiekvienas iš mūsų turime individualų darbo režimą ir mėgstamiausią paros metą. Vieni geriausiai susikaupia visiškoje tyloje, atsibudę 5 valando ryto, tuo tarpu kitiems geriausia yra dirbti žmonių pilnoje kavinėje, jau saulei nusileidus. Vieni netgi šį straipsnį skaito ryte prie pusryčių stalo, o kiti akimis seka raides jau gulėdami lovoje. Užsirašyk, kuris darbo laikas Tau veikia geriausiai ir visuomet planuok savo svarbiausias užduotis būtent tuo metu. Suprask, kad kokybiškiausias laikas darbui yra ribotas (nuo 1 iki 4 valandų), todėl jį skirk tik aukščiausią prioritetą turintiems tikslams. Truputį eksprerimentų ir savo aukščiausio produktyvumo valandas rasti turėtum greitai (iki dviejų savaičių).

 2. Naudokis pertraukomis, kurios įpils raketinio kuro tau į smegenis. Darbo tėkmė turėtų išsidėstyti maždaug taip:
  40 minučių – 1 valanda: darbas
  10 – 15 minučių: poilsis
  40 minučių – 1 valanda: darbas
  10 – 15 minučių: poilsis
  40 minučių – 1 valanda: darbas
  10 – 15 minučių: poilsis
  Poilsis turėtų būti toks, per kurį leistum savo protui, tarsi raumeniui, atsipalaiduoti. Keletas puikaus trumpo poilsio pavyzdžių: atsistoti ir nueiti į kitą patalpą išgerti stiklinės vandens ar pasidaryti kavos, pasiklausyti keletą energingų ir nuotaikingų dainų, atlikti fizinius pratimus (sparčiai pavaikščioti, pašokinėti, padaryti atsispaudimų ar pritūpimų), paskambinti šeimos nariui ar draugui ir trumpai paplepėti apie tai, kas svarbu jiems ir pan.

 3. Įrėmink save terminuose. Nors savęs ribojimas skamba kaip prastas patarimas, tačiau pabandyk prisiminti, kaip greitai pavyksta pasiruošti kažkam, kas turi labai tiksliai apibrėžtą terminą (angl. deadline). Mūsų protas automatiškai suveikia kaip negailestingas naikinimo mechanizmas, šluojantis savo kelyje viską, kas nėra būtina tai užduočiai ir paliekantis tik pačius svarbiausius aspektus. Tokiu būdu mes tarsi nesąmoningai pasirenkame skirti savo laiką tam, kas yra svarbiausias prioritetas ir gali sukurti didžiausią vertę galutiniam rezultatui. Net jeigu aplinka termino nenustato ir užduoties atlikimas priklauso tik nuo Tavęs, padaryk sau paslaugą ir įsipareigok tam tikram terminui. Pamatysi, kaip užduočių atlikimo laikas pradeda mažėti kardinaliai.

Jeigu pasinaudosi bent vienu metodu, paminėtu aukščiau, pastebėsi, kaip Tavo produktyvumas šauna į viršų.

O kad šovęs į viršų, nepradėtų kristi žemyn, visuomet skirk dėmesio įpročio formavimui ir kasdieninėms pastangoms.