9 praktiniai metodai kokybiškiausiam miegui Tavo gyvenime

Miegas, būdamas viena iš pagrindinių kūno poilsio formų, vaidina kritinį vaidmenį mūsų sveikatingume bei savijautoje. Miego trūkumas pasireiškia svyruojančia nuotaika, bendra apatija, neveiksnumu, kartais netgi galvos svaigimu ar skausmu, ir eile kitų nemalonių pojūčių, jau nekalbant apie milžinišką žalą kūnui, jeigu miego neužtenka nuolatos.

Įvairūs šaltiniai teigia, jog miegoti suaugusiam žmogui rekomenduojama bent 6-8 valandas per naktį, ir dažnas iš mūsų būtent tokį valandų skaičių ir surenka.

Deja, ne visuomet ilgesnis miegas būna kokybiškesnis ir iš tiesų leidžia kūnui atgauti jėgas.

Ar esate susidūrę su situacija, kuomet yra labai sunku užmigti, ir tik atsigulus, plačiai atmerktos akys bejėgiškai stebi lubas? Arba kai nakties metu atsibundate tiek kartų, jog atrodo geriau išvis būtumėte nėję miegoti? Arba kai ryte išversti Jus iš lovos sunkiau nei begemotą?

Visas šias ir dar daugybę kitų situacijų padės išspręsti tolimesni žingsniai, kuriais tolygiai ir nuosekliai naudojantis, galėsite sau susikurti puikų nakties poilsį ir užtikrinti prasto miego sukeltų problemų prevenciją:

  1. Pastovus miego režimas. Nustačius kasdieninę miego rutiną kada einate miegoti ir kada keliatės, organizmas ne tik pats pradės ruoštis poilsiui tam tikru metu, bet ir atsibusti ryte bus paprasčiau.

  2. Ritualas prieš miegą. Sukurkite eilę veiksmų, kurie jus nuramintų ir paruoštų miegui. Tai gali būti grožinės (ne profesinės) literatūros skaitymas, meditacija, pokalbis su šeima ir pan. Ritualo tikslas yra per maždaug 20-30 minučių pakankamai Jus paruošti miegui, sumažinti tempą bei įtampą.

  3. Miego logistika. Eksperimentuok su optimalia kambario temperatūra, lovos vieta kambaryje, patalinės tekstūra bei pagalvės forma. Kartais net menkiausios smulkmenos, tokios kaip nepatogi pagalvė, gali visiškai sugadinti nakties miegą.

  4. Mityba prieš miegą. Prieš miegą venk sunkaus maisto, vietoj jo rekomenduojama suvalgyti keletą migdolo riešutų arba išgerti arbatos, tačiau jokių būdu nepatartina iki miego likus mažiau negu 2 valandoms pavalgyti sočią vakarienę.

  5. Jeigu užmigti nepavyksta ir pradedate jausti kylantį nerimą, atsistokite iš lovos ir nueikite atlikti kokią nors smulkią užduotį – aptvarkyti kambarį, išgerti stiklinę vandens ir pan. Tiesa, venkite technologijų, nesitikrinkite socialinių tinklų ar juo labiau neįsijunkite kompiuterio/televizoriaus.

  6. Jokių technologijų lovoje. Lova pirmiausia yra skirta dviems veiksmams, ir nė vienas iš jų nėra socialinių tinklų būsenos atnaujinimas ar susirašinėjimas. Prieš miegą apribotos technologijos leis geriau susikaupti poilsiui, bei išlaikyti dėmesį sutelktą. Kokią įtaką šviesaus ekrano stebėjimas prieš miegą daro mūsų kūnui, skaitykite čia.

  7. Fizinis aktyvumas. Bet koks sportas ar fizinis judėjimas padeda miego kokybei, stiprina imunitetą, atitolina senatvę bei geriną bendrą savijautą. Bent pusvalandis aktyvesnio sporto padės gauti visus šiuos ir daugiau privalumų. Išsirinkite sau mėgiamą sportą, kad fizinis judėjimas teiktų malonumą, o ne būtų dar viena prievolė.

  8. Išbandyk skirtingas miego analizes mobiliąsias aplikacijas, tokias kaip Relax Melodies, Sleep Cycle, Digipill, Pzizz Sleep ir kt. Turėdamos skirtingas funkcijas bei nustatymus jos leis į mums įprastą miegą pažvelgti iš kitos pusės. Nenustebkite, jeigu miego mobiliosios aplikacijos jums nebus veiksmingos, tai labai individualu.

  9. Stebėk, kas geriausiai veikia būtent Tau. Užtruks šiek tiek laiko, kol suprasite, kad galbūt šaukštas medaus prieš miegą, pusvalandis poezijos skaitymo ar trumpas telefono pokalbis su geru draugu jus geriausiai nuramina ir paruošia miegui.

Skirdami pakankamai dėmesio ir pastangų užtikrinti kokybišką miegą, jis savo ruožtu atsidėkos maksimalia energija bei puikia nuotaika.