5 streso suvaldymo technikos ilgalaikiam efektui

Siekiant streso kontrolės dažnai susidursime su situacijomis, kada nurimti reikia čia ir dabar. Tam pasitarnauja įvairios momentinės technikos, kurios puikiai veikia stresinei situacijai tapus sunkiai valdomai.

Tačiau tokie metodai turi ir vieną trūkumą – jie veikia tik sąlyginai trumpą laiką. Todėl suprasti ir pradėti taikyti ilgalaikes technikas tampa ypatingai svarbu.

Ilgalaikių streso valdymo technikų esminė savybė – nuoseklumas ir kasdieninės pastangos.

Įdiegus tam tikrus įpročius sugebėsite reikšmingai pakelti savo streso valdymo įgūdžių lygį. Norime pasidalinti 5 konkrečiais metodais, kaip galite sumažinti nepageidaują stresą savo gyvenime ilguoju laikotarpiu:

  1. Pradėkite savo darbo dienas skaidyti į sprintus ir poilsio zonas, o ne į nenutrūkstamus 8 valandų maratonus. Nusistačius laikmatį su laiku nuo 40 minučių iki vienos valandos (ilgesnis laiko tarpas nerekomenduojamas), pabaikite darbą ir eikite pailsėti iškart, suskambus signalui. Darbo eiga tuomet atrodys panašiai taip: 40 minučių sprintas, 10 minučių poilsis, 40 minučių sprintas, 10 minučių poilsis ir t.t.

  2. Susitelkite į dabarties momentą ir griežtai atskirkite užduotis, kurios reikalauja mąstymo/planavimo nuo gryno “darymo užduočių”. Jeigu jums reikia susiplanuoti savaitės darbus, išsiųsti keletą laiškų klientams, kūrybiškai sugalvoti naują pardavimo būdą ir dar susimokėti mokesčius, nedarykite to vienu metu, o geriau pirmiausia atlikite vien tik veiksmo reikalaujančias užduotis, o vėliau imkites kūrybiškų. Arba atvirkščiai.

  3. Miegas ir jo kokybė: miegoti nakties metu bent 6-7 valandas suaugusiam žmogui yra būtina, norint išlikti sveiku, nenusilpninti imunineto ir leisti centrinei nervų sistemai pasikrauti jėgomis, kuriomis mes intensyviai naudojamės dienos metu. Gudrybės, padėsiančios jums tinkamai išsimiegoti yra čia.

  4. Sportas. Fizinio judėjimo metu žmogaus griaučių raumenys išskiria apie 100 įvairių medžiagų, kurios stimuliuoja viso kūno sveikatą, gydymą ir ligų prevenciją. Suraskite savo mėgstamą sporto šaką (sveikatingumo atžvilgiu tai gali būti ir plaukimas, ir bėgimas, ir fitnesas, ir krepšinis, ir t.t.) ir pradėkite judėti bent kelis kartus per savaitę, o geriausia – kiekvieną dieną, kad ir po pusvalandį.

  5. Turėkite prasmingus tikslus, kurie Jus įkvepia. Neretai žmonės patiria milžinišką kiekį streso dėl to, kad gyvena gyvenimą ne taip, kaip patys iš tiesų trokšta, bet kaip to nori aplinka (tėvai, draugai, visuomenė ir pan.). Todėl pasiimkite kavos, įsijunkite pačią mėgstamiausią muziką ir skirkite 20 minučių smegenų šturmui: ką norėtum patirti, kokius rezultatus pasiekti, kuo padėti kitiems žmonėms, kaip sukurti daugiau vertės. Tai padės sulygiuoti veiklą bei priimti sprendimus, kurie padės būtent ilguoju laikotarpiu.

Tai yra tik 5 metodai, kuriais naudotis galite pradėti jau šiandien.

Panašių technikų yra šimtai, tačiau svarbiausia, norint įgyvendinti naują įprotį yra pradėti nuo mažų žingsnelių. Pasirinkite vieną patarimą, kuris Jums paliko giliausią įspūdį ir naudokitės juo, keiskite pagal savo poreikius laikui bėgant ir taip pamažu susikursite asmeninę ilgalaikio streso valdymo metodologiją.