11 požymių, kada stresas darbe kenkia Tavo rezultatams

Stresas, patiriamas darbovietėje yra viena iš dažniausiai pasireiškiančių streso rūšių, kenkianti sveikatai ir gyvenimo kokybei tūkstančiams žmonių visame pasaulyje. Lietuva – ne išimtis.

Chroniška įtampa, didžiulis darbo krūvis, iš visų pusių skriejantys reikalavimai, reiklūs kolegos ir dar reiklesni klientai – visa tai yra tik dalelė to, su kuo šiuolaikinis profesionalas susiduria kiekvieną dieną. Jeigu praėjusiame šimtmetyje tokį streso lygį pasiekdavo tik aukšto rango vadovai, dabartiniame pasaulyje nieko nestebina, kad nuolatinėje įtampos būsenoje dirba beveik visi darbuotojai.

Nors kartais, trumpu laikotarpiu, susidaro sąlygos, kada reikia dirbti ir daugiau negu 8 valandas per dieną bei intensyviau spręsti problemas, tačiau tokios situacijos labiau turėtų būti išimtis, nei taisyklė ar kasdieninė praktika.

Šiame straipsnyje rasite maksimaliai į praktiką orientuotą, trumpą ir konkretų sąrašą simptomų, kurių dėka galite pastebėti, ar jūsų darbe streso yra per daug ir vertėtų susimąstyti apie pokyčius:

 1. Jaučiate, kad kolegų arba vadovų lūkesčiai bei keliami reikalavimai jums yra gerokai per dideli, lyginant su jūsų įgūdžiais ir sugebėjimais.

 2. Jums sunku ilgiau išlikti susikaupus ties viena užduotimi.

 3. Pastebite, jog per jautriai reaguojate net ir į menkiausius pokyčius, kurie gali kažkaip paveikti jūsų status quo.

 4. Nebejaučiate tokio lojalumo savo organizacijai, kurį jautėte darbo pradžioje. Taip pat nebematote savo ateities dabartinėje darbovietėje.

 5. Dažniau užsiimate “gaisrų gesinimu” nei suplanuotu ir tolygiu darbu

 6. Daugiau energijos skiriate ieškoti pasiteisinimams dėl neatlikto darbo, negu naujų ir efektyvių sprendimų paieškai

 7. Nesijaučiate įvertinti dėl atliekamo darbo bei pasiekiamų rezultatų

 8. Vis stiprėja pesimistinės ar nihilistinės nuotaikos, vis sunkiau rasti motyvaciją netgi toms užduotims, kurios Jums patinka.

 9. Pasibaigus darbo dienai jaučiatės išsękę ir pervargę. Ir tai kartojasi nuolatos, didžiąją savaitės dalį

 10. Jūs nekenčiate pirmadienių ir ypatingai laukiate savaitgalio.

 11. Jaučiate, kad nerimas, kilęs darbe, neapleidžia jūsų ir namuose, bendraujant su šeima ar laisvalaiko metu.

Kuo streso lygis darbovietėje didesnis, tuo prastesni yra rezultatai, dažnėja konfiktai komandų viduje, mažėja pasitenkinimas darbu, krinta motyvacija, daroma neigiama įtaka netgi asmeniniam gyvenimui, taip pat yra kenkiama sveikatai.

Jeigu pastebite, kad bent keletas iš 11 išvardintų požymių atitinka Jūsų dabartinę situaciją, STRONG.lt komanda yra pasiruošusi padėti įvaldyti stresą ir neleisti jam tapti Jūsų problemų priežastimi. Pradėk nuo streso ir muzikos santykio fenomeno tiesiog čia.